Dünaamilise litsentsiga keeleklassid

Dünaamilise litsentsiga keeleklass annab Teile võimaluse säästa ja samas kasutada olemasolevat ressurssi paindlikumalt.

Dünaamiline litsentsiga keelaklass tähendab  seda, et Teie arvutipõhine keeleklass võib liikuda ühest arvutiklassist teise.

Llitsentse hoitakse jagatud andmebaasis. Käivitades Study 1200 tarkvara (keeleklass) ükskkõik millises klassis, siis selle klassi arvutid reserveerivad litsentsid andmebaasis seniks kuni tarkvara kasutatakse.

Näide. Koolis on viis arvutiklassi ja vaid üks keelekklassi tarkvara Sanako Study 1200 (või Study 700) . Samas soovitakse keeletundideks kasutada kõiki arvutiklasse.

Dünaamiline litsents on Sanako Study üks Whole School (haridusasutuse terviklahenduse) põhiomadusi. Dünaamiline litsents võimaldab aktiveerida keeleklassi ükskõik millises arvutiklassis Sanako study tarkvara vastavalt omandatud litsentside arvule. Kui tekib vajadus siis on tulevikus lihtne litsentse lisada.

Keeletunnis käivitab õpetaja Sanako study 1200 (või 700) tarkvara. Peale käivitamist kontrollib süsteem ise vabade litsentside arvu näit kooli serveris ja tund saabki alata. Järgmise tunni ajal saab ükskõik milline õpetaja käivitada sama tarkvara kas samas või mõnes teises arvutiklassis.  Ülejäänud klassides saab samal ajal kasutada Sanako Study 500 tarkvara.

Järgmises demos on selgitatud kuidas õpetaja alustades tundi klassis A aktiveerib klassis keeleõppe keskkonna ja alustab tundi.: tutvustus inglise keeles.

NB! Ainuke piirang on litsentside arv st samal ajal kasutatavate töökohtade arv.

Näiteks kui koolil on 20 keeleklassi litsentsi ja viis arutiklassi igas 20 töökohta, siis samal ajahetkel saab keeleklassi tarkvara kasutada ühes või mitmes klassis kokku 20 töökohal. Lihtne on lisada süsteemi täiendavaid keeleklassi litsentsi, siis saab keelaklssina kasutada Ülejäänud arvutiklassides saab kasutada Sanako Study 500 tarkvara.

P.S Dünaamilist litsentsi saavad kasutada kõik Sanako Study tarkvara kasutajad. st see ei ole lisavarustus vaid lihtsalt üks Sanako Study funktsioonidest. Dünaamilist litsentsi vajatakse siis kui erinevates klassides soovitakse eri aegadel kasutada Sanako Study 1200 (keeleklassi) tarkvara.

Rubriigid: IKT vahend, Keeleõpe. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.