Kuidas murda keelebarjääri reisil olles?

Kuidas murda keelebarjääri reisil olles?

Üks võimalus on kasutada mobiiltelefoni.

Kui Te reisite siis oleks viisakas teada põhilisi väljendeid kohalikus keeles.  Kui valdate pisut kohelikku keelt siis saab reisi ajal igas olukorra ise positiivselt lahendada. Kui soovite õppida erinevaid keeli siis lihtne on meelde jätta nö algfraasid kasutades tarkvara ja oma mobiiltelefoni.

Google Translate (iOS /Android)

Soovitaks kõigile kes ei ole veel laadinud oma mobiili Google Translate app-i, mis on saadaval nii iOS -ile kui ka Android -ile. Google Translate määrab automaatselt mis keeles te sisestate (kas trükite või räägite) ja tõlgib selle Teie emakeelde või mõnda teise valitud keelde. Ilmselt hetkel kõuge paremini kättesaadav ja universaalseim tõlkija.

Speaklip (Android)

Speaklip tõlgib ja hääldab valjult tõlgitud terminid. Kahjuks ei saa sisestada algfraase rääkides Speaklip-i. Kuid Speaklip saab aru Sinu Andrid telefonist st saate koheselt tõlkida sõnad või fraasid, mida sisestate või tõstate esile oma telefoniś (kopeerides ja kleepides need Speaklip-i).

Talking Phrasebooks (iOS / Android)

Sõltuvalt sellest, kuhu plaanite reisda siis on tõenäoline, et  Talking Phrasebook app aitab Teil värskendada mälu või õppida põhifraase navu näiteks: “mul on vaja leida saatkond” ja “Kas Te kutsuksite mulle takso?”.

Selliseid app-e tuleb nutitelefonidele pidavalt juurde erinevate arendajate poolt.

Rubriigid: Määramata, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.